Program

VII. Építményeink Erdély 2020

Program

 

Témaköri besorolás jele:  G Geotechnika – Mélyépítés K Közlekedésépítés M Magasépítés – Műemlékvédelem X Más

 

2020. január 30. 

09 00 – 09 20

  

Regisztráció, a résztvevők fogadása a Küküllő hotelben.
A megnyitó helyszíne a Székelyudvarhely Polgármesteri Hivatal Díszterme

09 30 – 10 10

  

Megnyitót Gálfi Árpád polgármester úr tartja.

10 10 – 10 20 

1

X

Csáki Gergely (Székelyudvarhely Polgármesteri Hivatal): Székelyudvarhelyi városrendezési, építési problémáinak ismertetése

10 20 – 10 30 

2

X

Birtalan Csilla Erzsébet (Sepsiszentgyörgyi Polgármesteri Hivatal): Sepsiszentgyörgy megvalósításai és tervezett infrastrukturális fejlesztései

10 30 – 10 40 

3

X

Albert Sándor  (Csíkszeredai Polgármesteri Hivatal): Csíkszereda Városrendezési és építési problémáinak ismertetése

10 40 – 11 00 

4

X

Szabó Sámuel (Székelyudvarhely Polgármesteri Hivatal): Székelyudvarhely fenntartható fejlesztése – jelenlegi és tervezett beruházások

11 00 – 11 20

5

G

Mátyás Vilmos Béla (Soil-Con): Soil-Cons pontalapok épületszerkezetek és ipari padló alatt

11 20 – 11 40

  

Kávészünet

11 40 – 12 00 

6

K

Pál Gábor – Dési Attila – Hunyadi László – Borzai Tibor (Speciálterv Építőmérnöki Kft.): Hullámok a Tisza felett – avagy Poroszló-Tiszafüred kerékpárút hídjai

12 00 – 12 20 

7

M

Fontos Rómeó (Fontos Mérnök Stúdió Kft.): Szeged, Széchenyi tér rekonstrukciója, avagy egy terv múltja és jövője

12 20 – 12 40

8

X

Bánhegyi-Nagy István (Surtreat Betontechnika Kft.): Betonszerkezetek védelme, karbantartása és javítása SURTREAT TPS-II impregnálószerrel

12 40 – 13 00

9

X

Kis Pál Tamás (KisIzolátor Kft.): Épületek megerősítésének, szigetelésének lehetőségei

13 00 – 14 00

 

 

Ebéd / Levezető elnöki bevezető

14 00 – 14 20

10

M

Birtalan Csilla Erzsébet (Sepsiszentgyörgyi Polgármesteri Hivatal): Sepsiszentgyörgyi labdarúgó stadion (SEPSI OSK – IFJÚSÁGI SPORTKÖZPONT) beruházás bemutatása

14 20 – 14 40

11

G

Szőcs Gyula – Por-Rozsnyai Sándor (Constructii CONICO SRL): A Sepsiszentgyörgyi labdarúgó stadion kivitelezése

14 40 – 15 00

12

M

Dr. Szekeres-Balogh Gerő (Arhing Kft.): A Bolyai geometria megvalósítása az építészetben, a Marosvásárhelyi várban épülő geodézikus kupola

15 00 – 15 20

 

 

Kávészünet

15 20 – 15 40 

13

M

Abos Ede (Passive House Studio Srl.): Passzívház a csíki medencében

15 40 – 16 00

14

M

Tövissi Zsolt (PlanT Stúdió): Székelyudvarhely, Tompa László utca 2. rehabilitációja

16 00 – 16 30

15

X

Helyszínlátogatás – Székelyudvarhely, Tompa László utca 2.

16 30 –

  

Konzultáció

18 00 – 

  

Vacsora

 A program változtatásának a jogát fenntartjuk!

VII. Építményeink Erdély 2020

Program

Témaköri besorolás jele:  G Geotechnika – Mélyépítés K Közlekedésépítés M Magasépítés – Műemlékvédelem X Más

 

2020. január 31.

09 00 – 09 40

  

Regisztráció, a résztvevők fogadása / Levezető elnöki bevezető

09 40 – 10 00

16

X

Dr. Ruda Győző (Szent István Egyetem): Gazdasági építmény állományunk környezeti, energetikai szerepe

10 00 – 10 20

17

M

Dr. Bulbuk Márton (S.C.Conins SRL.): Ajtoni Református Templom helyreállítása 2019-2020

10 20 – 10 40

18

K

Jelena Gergely Márton – Fülöp Balázs Csaba (Inreco Remix Srl.): Bontott útépítési anyagok “in situ” újrahasznosítása – Románia területén érvényes előírások és személyes tapasztalatok

10 40 – 11 00

19

G

Dr. Szerző Árpád – Sata Lóránd (SBR Soletanche Bachy): Mélygarázsok városi, belvárosi környezetben 

11 00 – 11 20

  

Kávészünet

11 20 – 11 40

20

X

Páll Dávid (Leica Geosystems Hungary Kft.): 3D megoldásokkal a városi infrastruktúra fejlesztésben föld felett és alatt egyaránt.

11 40 – 12 00

21

G

Ágoston  Gábor –  Varga Márton (Mélyépítő Labor Kft.): Geotechnikai vizsgálatok és feladatok szerepe nagytömegű földmunka megvalósulásában, meglévő példa alapján (debreceni BMW gyár)

12 00 – 12 20

22

G

Hajdó Harmat – Nagy Andor Csongor (Kolozsvári Egyetem): Vasúti töltés alapanyagát képző talajminta permeabilitásának tanulmányozása

12 20 – 12 40

23

X

Gyakorlati bemutató – közműfelmérés műszerei

12 40 – 14 00

  

Konzultáció után Ebéd

14 00 – 

  

Konferenciazárás, hazautazás

  

 A program változtatásának a jogát fenntartjuk!